OGÓLNY PLAN
PRZYGOTOWAŃ DO I KOMUNII ŚWIĘTEJ
2020 ROK

1. Termin Komunii świętej: 9 maja 2020 roku, godz. 12.00.

3. Mogą przystąpić dzieci z innych parafii, ale wtedy potrzebują zgodę własnego proboszcza oraz metrykę chrztu. Obydwa dokumenty należy dostarczyć do końca października. W przypadku braku chrztu dziecka należy bezpośrednio zgłosić fakt księdzu proboszczowi do końca października.

4. Jeśli natomiast dziecko z naszej Parafii chce przystąpić do I Komunii Św. w innej Parafii, to jest potrzebna zgoda miejscowego proboszcza oraz metryka chrztu z parafii gdzie dziecko zostało ochrzczone.

5. Zachęcamy dzieci i rodziców do udziału w nabożeństwach różańcowych w październiku, Roratach w adwencie oraz nabożeństwach Drogi Krzyżowej w Wielkim Poście. Minimum muszą uczestniczyć w 15 różańcach, 10 Roratach i 5 Drogach Krzyżowych i 5 Gorzkich Żalach (podpisy w Indeksach).

6. Dzieci obowiązkowo uczestniczą w każdą niedzielę we Mszy świętej o godz. 12.00 (podpisy w Indeksach). Liturgię przygotowują co niedzielę dzieci wraz z katechetami (p. Renata, p. Magdalena i ks. Dawid).

7. Parafia zobowiązuje się do zakupu jednakowego różańca, książeczki, medalika, Pisma świętego jako pamiątek Komunii św., oraz legitymacji 9. Pierwszych Piątków Miesiąca.

8. Terminy poświęceń dewocjonaliów:

6 października – różańce
I Niedziela Adwentu – książeczki
8 grudnia– medaliki
2 luty – świece (świeca od chrztu)
Koniec Białego Tygodnia - wręczenie Pisma Św. i Legitymacji Pierwszych Piątków Miesiąca

9. W każdą niedzielę miesiąca spotykają się rodzice na Mszy Św. i katechezie o godz. 12.00, a dzieci w salce parafialnej na próbie śpiewu.

10. Ok. miesiąc przed I Komunią będzie I. Spowiedź dzieci, a dzień przed uroczystością I Komunii św. będzie II. Spowiedź. W tygodniu przed I Komunią św. odbędą się 3 próby liturgiczne związane z przebiegiem uroczystości.

11. W białym tygodniu odbędzie się wyjazd dzieci i rodziców na wspólna pielgrzymkę do Częstochowy. 12. Do I Komunii świętej dzieci przystępują w albach. Stroje liturgiczne można odkupić od starszych dzieci lub zamówić w miesiącu marcu. Termin zamawiania alb będzie podany na spotkaniu w lutym.

a) dewocjonalia: książeczka, różaniec, medalik, pamiątka i Pismo Św.;
b) dar rodziców i dzieci dla Parafii – do ustalenia

14. Parafia zajmuje się sprawami w pkt a. Natomiast komitet organizacyjny sprawami w pkt b, c i d.

15. W pozostałych kwestiach prosimy o kontakt z Księdzem Proboszczem, z Księdzem Dawidem, z p. Renatą lub z p. Magdaleną.

Ks. dr Zbigniew Cieślak, Proboszcz