I NIEDZIELA OKRESU ZWYKŁEGO - 14 stycznia 2018 r. .

1.

Koncert kolęd w wykonaniu Zespołu Pieśni i Tańca ŚLĄSK odbędzie się dziś w niedzielę 14 stycznia o g. 16.00 w konkatedrze.

2.

Dziękujemy bardzo serdecznie za ofiary składane w kopertach na ADWENTOWĄ DANINĘ PARAFIALNĄ, która w tym roku jest przeznaczona na prace remontowe i utrzymanie Parafii. Wielkie Bóg zapłać!

3.

Dziękujemy Pani Dyrektor Renacie Spodzieja za koncert kolęd w wykonaniu nauczycieli i uczniów SP nr 4, który odbył się wczoraj w naszym kościele.

4.

Szkoła Podstawowa Nr 5 im. Mieszka I w Ostrowie Wielkopolskim zaprasza rodziców i dzieci na Drzwi Otwarte, które odbędą się dnia 18 stycznia 2018 r. o godzinie 17,oo.

5.

Krajowego Funduszu Misyjnego, który wspiera polskich misjonarzy na świecie. Wielkie Bóg zapłać! Potwierdzenie wpłaty jest wywieszone w gablocie parafialnej.

6.

Kandydaci do bierzmowania spotykają się wyjątkowo w ostatni piątek miesiąca, tj 26 stycznia o godz. 18,00.

7.

Diecezjalny Duszpasterz Par Niesakramentalnych zaprasza na Mszę św. i spotkanie do Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego, ul. Stawiszyńska 2 w Kaliszu, w każdą III Niedzielę miesiąca na godz. 16.00. Najbliższe spotkanie 21.01.2018 r. będzie połączone z dzieleniem się opłatkiem. Zaprasza O. Andrzej Lemiesz SJ.

8.

Pani Prezydent Miasta Ostrowa Wlkp. Beata Klimek zwraca się z prośbą o głosowanie na nasze miasto w konkursie pt. „Świeć się z Energą” na najpiękniej oświetlone miasto w Polsce. Głosować można od poniedziałku 15 stycznia na stronie www.se.pl/swiecsie. Miasto może wygrać sprzęt AGD, który trafi do najbardziej potrzebujących mieszkańców.

9.

Dwutygodnik Opiekun: Artykuł „Wychować do mediów” - o zagrożeniach i uzależnieniach dzieci, które często spędzają kilka godzin dziennie. Rodzice oprócz wiary i miłości mają zadanie, by nauczyć je korzystania z mediów, by nie stali się osobami zniewolonymi. Felieton ze zdjęciami z Ostrowskiego Orszaku 3 Króli; relacja z modlitwy u św. Józefa Kaliskiego, gdzie wzięli udział nasi parafianie; a także o mutli kulturze, św. Franciszku salezym i inne. Zachęcamy do nabycia!

TU MOŻNA POBRAĆ I WYDRUKOWAĆ >> WYMIENIANKI ROCZNE <<