VI Niedziela Wielkanocna - 21 maja 2017 r.

1. Komunia Rocznicowa w naszej parafii odbędzie się w ostatnią niedzielę maja. Zapraszamy wszystkie dzieci, które przyjęły w ub. roku I Komunię św., w niedzielę 28 maja o godz.12,00, by podziękować Panu Bogu za ten wielki Dar.

2. Liceum Sióstr Salezjanek ogłasza nabór na rok szkolny 2017/2018. Liceum Sióstr oferuje wysoki poziom nauczania, małe grupy uczniów w klasie, indywidualne podejście do ucznia oraz interesujące profile nauczania.

3. We wtorek spotkanie Grupy Odnowy w Duchu Św., w środę Szkoły modlitwy, a w czwartek spotkanie Kręgu Biblijnego. Zapraszamy!

4. W piątek o godz. 16,30 Msza Św. zbiorowa za zmarłych.

5. Nabożeństwa Majowe: codziennie po mszy św wieczornej o godz. 18,00 w dni powszednie, a w niedzielę po mszy św. o godz. 17,00. W niedzielę zapraszamy także do udziału w nabożeństwach majowych przy Figurze Matki Bożej przy ul. Grabowskiej o godz. 20,00.

6. W sobotę 27 maja w katedrze kaliskiej odbędą się święcenia prezbiteratu. Dziękujemy Bogu za wyświęconych i prosimy o nowe i święte powołania, także z naszej Parafii.

7. Propozycję zmiany godzin Mszy św. i urzędowania Biura Parafialnego:
a) Msze Św.od poniedziałku do piątku będą: o godz, 7.00, 17,00 i 18,00 (zamiast o godz. 7,30, 17,30);
b) Msze św. w soboty: o godz. 7,00 i 18,00 (nie będzie mszy św. w soboty o godz. 7,30).
W ten sposób msze św. poranne przez cały tydzień (od poniedziałku do niedzieli włącznie) będą zawsze o tej samej godzinie, czyli o godz. 7,00. A wieczorem pomiędzy mszą św. o godz. 17,00 i 18,00 – o godz.17,30 - będzie miejsce na codzienne półgodzinne wystawienie Najświętszego Sakramentu i adorację albo na roraty w Adwencie czy drogi krzyżowe dla dzieci w Wielkim Poście, bez konieczności czasowej zmiany godzin mszy św. Ponadto wierni przychodzący na godz. 18,00 nie będą musieli w kruchcie oczekiwać na zakończenie mszy św, o godz. 17,30.
c) Biuro parafialne w dni nieparzyste (czyli poniedziałki, środy i piątki) od godz. 9,00 do 12,00 (tak jak do tej pory), a w dni parzyste (czyli we wtorki i czwartki) zamiast rano, to południu od 15,00 do 18,00. Znosimy urzędowanie Biura parafialnego w poniedziałki od 19,00 do 20,00. Zmiany wchodzą w życie od poniedziałku 5 czerwca br.

8. Dziś przeżywamy niedzielą powołaniową. Na wszystkich mszach świętych są obecni dwaj klerycy, kazania głosi dyrektor ekonomiczny Seminarium – Ks. Eugeniusz Synowiec, który pracował w naszej Parafii, za co mu bardzo serdecznie dziękujemy! Ofiary do puszek, zbierane przez kleryków przed kościołem, są przeznaczone na utrzymanie Seminarium Diecezjalnego.

9. Ks. Biskup wyznaczył nasz kościół jako miejsce celebracji dla grekokatolików z Ukrainy. Są oni katolikami a nie prawosławnymi. Komunikat do odczytania.

10. W nowym wydaniu Dwutygodnika OPIEKUN znajdziemy m.in. kolejny felieton ks. proboszcza nt. skróconego procesu o stwierdzeniu nieważności małżeństwa w reformie papieża Franciszka – zachęcamy do nabycia.

TU MOŻNA POBRAĆ I WYDRUKOWAĆ >> WYMIENIANKI ROCZNE <<