XXXIII Niedziela zwykła - 19 listopada 2017 r.

1.

W środę o godz. 18,00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Natomiast we wtorek po mszy św. o godz. 18,00 spotkanie Odnowy w Duchu Św., w środę Szkoły Modlitwy, w czwartek Kręgu Biblijnego, w sobotę o godz. 9,00 ERM-u, o godz. 10,00 Scholi Dziecięcej, a o godz. 11,00 Ministrantów.

2.

P. Tomasz organista jest na urlopie wypoczynkowym do dn. 30 XI br. Dziękujemy p. Joannie z UAM-u w Kaliszu / p. Krystianowi organiście ze Św. Antoniego za grę i śpiew liturgiczny.

3.

W ubiegłym tygodniu dokonaliśmy 2 przeglądów technicznych w kotłowni gazowej kościoła: Aktywnego Systemu Bezpieczeństwa (ASB), kontrolującego ewentualne ulatnianie się gazu oraz technicznego przeglądu komina kotłowni. W nadchodzącym tygodniu dokonamy przeglądu technicznego samego pieca gazowego przez firmę specjalistyczną z Krakowa oraz całościowego przeglądu szczelności instalacji gazowej. Wszystkie przeglądy są prawne wymagane i muszą być protokólarnie udokumentowane.

4.

Po ukończeniu instalacji nowego oświetlenia prezbiterium, w ubiegłym tygodniu zrobiliśmy nowe oświetlenie ołtarza MB Nieustającej Pomocy. Pozostało jeszcze oświetlenie kaplicy chrzcielnej.

5.

W przyszłą niedzielę duszpastersko - administracyjna relacja Ks. Proboszcza z ostatniego roku funkcjonowania Parafii.

6.

Do końca listopada przyjmujemy jeszcze wymienianki roczne. Gorąco zachęcamy do modlitwy za bliskich zmarłych. Dziękujemy za ofiary składane przy tej okazji.

7.

Dziś o g. 15,00 Zaduszki Strażackie - Msza Św. za zmarłych członków Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej Powiatu Ostrowskiego.

8.

Począwszy od I niedzieli Adwentu, tj. 3 XII 2017 roku, w naszej Diecezji będzie obchodzony Nadzwyczajny Rok Św. Józefa. Stąd parafialne rekolekcje adwentowe poprowadzi Ks. Andrzej Antoni Klimek, Redaktor Naczelny Dwutygodnika Opiekun, właśnie o św. Józefie. Ponadto pod czwartku 23 XI rozpoczynamy Nowennę przed rozpoczęciem Roku Świętego Józefa. Przez 9 kolejnych dni odmówimy tekst modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.

9.

Opiekun – na okładce Chrystus Król, „Brat naszego Boga” - zakończenie roku św. Brata Alberta, o organach w Farze Ostrowskiej, „Młodzi i Panama, Św. Józef patron Dobrej Śmierci, „O Irenie Sendler”, a przede wszystkim płyta o cudzie Eucharystycznym w Nowych Skalmierzycach.

TU MOŻNA POBRAĆ I WYDRUKOWAĆ >> WYMIENIANKI ROCZNE <<