XXV Niedziela zwykła - 24 września 2017 r.

1.

W środę o godz. 18,00 Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Natomiast we wtorek po mszy św. o godz. 18,00 Odnowa w Duchu Św., w środę Szkoła Modlitwy, w czwartek Krąg Biblijny, w sobotę o godz. 9,00 ERM, także o godz. 9,00 Schola Dziecięca a o godz. 11,00 ministranci.

2.

1.sze Spotkanie rodziców dzieci do I Komunii św. odbędzie się za tydzień w niedzielę 1X br. o godz.12.00. Obecność rodziców obowiązkowa!

3.

Rozprowadziliśmy 275 Kalendarzy Diecezjalnych na rok 2018 w cenie 5 zł. Całość kwoty (1.375 zł) została wpłacona do kasy Kurii i w całości jest przeznaczona na utrzymanie WSD naszej Diecezji. Bardzo dziękujemy za wszystkim za życzliwość i wsparcie Seminarium a ministrantom za zaangażowanie!

4.

KOMUNIKAT SEKRETARIATU KONFERENCJI EPISKOPATU POLSK WS. INICJATYWY „RÓŻANIEC DO GRANIC”
Dobiega końca jubileuszowy rok objawień w Fatimie. Sto lat temu Maryja przekazała trojgu portugalskich dzieci orędzie ocalenia: nawracajcie się, wynagradzajcie za grzechy przeciw mojemu niepokalanemu sercu i odmawiajcie różaniec. Sposobnością do realizowania tego wezwania jest ogólnopolska inicjatywa Różaniec do granic. Jej celem jest podjęcie ogólnopolskiej modlitwy różańcowej wzdłuż granic naszego kraju, w intencji Polski i całego świata. Przedsięwzięcie będzie miało miejsce 7 października tego roku, w pierwszą sobotę miesiąca, w święto Matki Bożej Różańcowej i na zakończenie obchodów 100. rocznicy objawień fatimskich, kiedy to na granicach naszej Ojczyzny, o jednej godzinie odmówimy cztery części różańca. Módlmy się wspólnie duchowni, osoby życia konsekrowanego i wierni świeccy, dorośli, młodzież i dzieci. Niech w modlitwę różańcową włączą się również ci, którzy nie będą mogli udać się nad granice Polski. Rodziny niech modlą się w swoich domach, chorzy w szpitalach, a wspólnoty parafialne w swoich kościołach. Prosimy duszpasterzy, aby w tym dniu, przeżywali w parafiach bardziej uroczyście nabożeństwo różańcowe, korzystając z pomocy duszpasterskich przygotowanych przez Komisję ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów Konferencji Episkopatu Polski. Szczegółowe informacje na temat wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej www.rozaniecdogranic.pl oraz na plakatach.

5.

Także w sobotę 7 X w Ostrowie Wlkp. odbędzie się II Gwiaździsta Procesja Różańcowa od kościoła św. Rodziny od kościoła Najświętszego Zbawiciela ulicami: Grabowską, Ledóchowskiego, Kościelną, Rynkiem, Raszkowską, Krotoszyńską i Bema. Początek procesji różańcowej od kościoła św. Rodziny o godz. 15,00, a zakończenie ok. g. 18,00.

6.

Towarzystwo Przyjaciół Chorych „Hospicjum św. Józefa”zaprasza na inaugurację ogólnopolskiej akcji „Pola Nadziei” , która odbędzie się we wtorek 26 IX br. o godz. 15,30 przed Bursą Szkolną przy ul. Tomczeka 34 w Ostrowie Wlkp.

7.

W sobotę 30 września o godz. 12,00 w Kościele św. Antoniego odbędzie się uroczystość 70.lecia konsekracji kościoła parafialnego. Będzie obecny Biskup Kaliski oraz Abp M. Gołębiewski, biskup wrocławski senior. Bardzo serdecznie prosimy przedstawicieli naszej parafii o udanie się na uroczystość wraz ze sztandarem.

8.

Do nabycia dwutygodnik OPIEKUN, a w nim między innymi: 2 część relacji z Kazachstanu, początek serii artykułów ks. dra Jacka Paczkowskiego o organach i wiele innych.

TU MOŻNA POBRAĆ I WYDRUKOWAĆ >> WYMIENIANKI ROCZNE <<